Informacje

Informacje

Pogotowie zakupowe II. Tarnowskie Góry pomagają seniorom

Tarnowskie Gory Pogotowie Zakupowe

Tarnogórski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje program "Wspieraj seniora". W akcję włączyli się także radni miasta.

Wspieraj seniora - zasady programu 

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to przedsięwzięcie, które ma na celu pomoc osobom starszym w szczególnie trudnym dla nich czasie pandemii. Jego uczestnicy mogą liczyć na wsparcie takie jak: zrobienie zakupów, załatwienie sprawy urzędowej, wyprowadzenie psa na spacer, czy po prostu rozmowa z wolontariuszem. Placówką realizującą program na ternie naszej gminy jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Z placówką mogą kontaktować się potrzebujące osoby po siedemdziesiątym roku życia. Organizatorzy czekają na zgłoszenia pod numerem telefonu: 32 285 59 70 (w godzinach pracy instytucji) lub 888 487 417 i 888 484 034 (po godz. 15:30 i w weekendy). 

Przypominamy, że pomoc seniorom świadczona jest nieodpłatnie. W akcję zaangażowali się także tarnogórscy radni. Członkowie Inicjatywy Obywatelskiej Powiatu Tarnogórskiego dołączyli do programu jako wolontariusze. Samorządowcy pomagają w poszczególnych dzielnicach:

  • Beata Piegza - Lasowice 
  • Dorota Tiszler - Śródmieście-Centrum, Osiedle Przyjaźń
  • Justyna Kosmała - Repty Śląskie, Bobrowniki Śląskie 
  • Adrian Wolnik - Rybna, Opatowice, Sowice, Strzybnica, Pniowiec 
  • Dariusz Warda - Osiedle Fazos, Śródmieście-Centrum
  • Mariusz Kupny - Bobrowniki Śląskie, Osada Jana, Repty Śląskie
  • Robert Mrozek - Śródmieście-Centrum, Osiedle Przyjaźń
  • Tadeusz Stasiak - Osiedle Przyjaźń, Opatowice

Radni Inicjatywy Obywatelskiej Powiatu Tarnogórskiego ponownie, jak to miało miejsce na początku pandemii, dołączyli do grona wolontariuszy w ramach akcji. Prosimy o kontakt bezpośrednio z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, ponieważ zostaną Państwo obsłużeni kompleksowo - zabezpieczeni również w inne usługi i formy wsparcia oferowane przez instytucje pomocowe - opowiadają tarnogórscy samorządowcy.

Każdy, kto chciałby dołączyć do osób niosących pomoc seniorom, może to zrobić poprzez wysłanie formularza dostępnego na stronie internetowej programu

Search