Informacje

Informacje

Policja złapała czterech złodziei w Tworogu. Okradli sklep

Zlodziej

Policja z Tworoga zatrzymała 4-osobową grupę złodziei, którzy okradli sklep. Mężczyźni odpowiedzą także za niestosowanie się do ograniczeń związanych z przemieszczaniem się osób.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Będący po służbie policjant dostał informację, że w jednym ze sklepów w gminie Tworóg doszło do kradzieży. Grupa mężczyzn ukradła sporą ilość towaru, którą załadowali do samochodu i odjechali. Świadkowie widzieli, jakim samochodem i w którym kierunku pojechali złodzieje. Będący po służbie policjant natychmiast zadzwonił do swoich kolegów z Komisariatu Policji w Tworogu. Po kilku minutach, mundurowi zatrzymali w Świniowicach do kontroli volkswagena polo. W środku siedziało 4 mężczyzn, a na fotelach i w bagażniku leżał skradziony towar. Łupem złodziei padły artykuły chemiczne, spożywcze, kosmetyki oraz zabawki. Wartość skradzionego towaru oszacowano na ponad 2 tys. zł. Skradziony ze sklepu towar został odzyskany i zostanie przekazany prawowitemu właścicielowi. Dwaj 19-latkowie oraz 21 i 32-latek noc spędzili w policyjnym areszcie. Wczoraj złodziejska szajka usłyszała zarzuty kradzieży, za co grozi im 5 lat więzienia.

To jednak nie koniec kłopotów mieszkańców Siemianowic Śląskich i mieszkańca Żywca. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa policjanci skierują sprawę do sądu, aby ten przyjrzał się kwestii złamania przez nich zakazu i niestosowania się do ograniczeń związanych z przemieszczaniem się osób. Nowe przepisy do 11 kwietnia włącznie zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Nie można też się swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi.

mat. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach 

Search