header newses

Informacje

Informacje

Poszedł na zakupy, będąc na kwarantannie

W miniony piątek 67-latek, który ma kwarantannę, poszedł na zakupy. Policjanci przekazali w tej sprawie informacje do prokuratury.  Mężczyzna może zapłacić karę w wysokości nawet 30 tys. zł. 


Policjanci otrzymali zgłoszenie, że 67-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór nie stosuje się do zasad kwarantanny. Gdy przyjechali do jego miejsca zamieszkania, okazało się, że faktycznie nie ma go w domu. Skontaktowali się z nim telefonicznie. Okazało się, że mieszkaniec powiatu tarnogórskiego był na zakupach, m.in. w piekarni. Policja przekazała w tej sprawie informacje do prokuratury celem określenia, czy wskutek naruszenia zasad kwarantanny nie doszło do przestępstwa. 

Pamiętajmy, że wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie są wyciągane surowe konsekwencje. O takich przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które w związku ze złamaniem obowiązku mogą nałożyć karę w wysokości nawet 30 tys. zł. Wobec nieodpowiedzialnych osób policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z art. 116 kw. Mandat za złamanie prawa może wynieść nawet 500 zł.

Z kolei jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie, oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać z art. 161 kk. Za to przestępstwo grozi kara roku pozbawienia wolności.

W przypadku właścicieli firm i lokali usługowych, gastronomicznych i handlowych, którzy nie stosują się do ograniczeń nałożonych na nich Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego, mogą ponieść odpowiedzialność z art. 165 kk lub 54 kw. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat więzienia, z kolei za wykroczenie można zostać ukaranym 500-złotowym mandatem

mat. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach 
Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search