Informacje

Informacje

Poszukiwacze złomu trafili nad zalew Nakło-Chechło

Chechlo
Pracownicy znajdującego się w Tarnowskich Górach Olmetu byli bohaterami odcinka programu „Złomowisko PL”, wyemitowanego ostatnio w Discovery Channel Polska. Pokazano ich podczas pracy przy rozbiórce pomostu nad zalewem Nakło-Chechło.
Telewizyjna kamera zarejestrowała od kuchni pracę tarnogórskiej firmy Olmet zajmującej się gospodarką odpadami, rozbiórką i wyburzeniami, a także skupem i przeróbką złomu, otrzymali zadanie rozebrania pomostu nad pobliskim zalewem. Realizatorzy popularnego programu z Discovery Channel nagrali odcinek pod koniec maja tego roku. To już 9. odsłona popularnej serii. Telewizyjna premiera miała miejsce 28 sierpnia o godz. 21.00. Powtórki będzie można zobaczyć w sobotę, 7 września, o godz. 14.00 i 21.00 oraz w niedzielę o godz. 10.00 i 16.00.
Przypomnijmy, że zalew Nakło-Chechło położony jest w malowniczym zakątku w powiecie tarnogórskim i w gminie Świerklaniec. To sztuczny zbiornik wodny utworzony w latach 60-tych ubiegłego wieku, na terenie starej kopalni piasku podsadzkowego. Dziś ten zbiornik wodny jest jednym z najpopularniejszych miejsc rekreacji, które chętnie odwiedzane jest przez mieszkańców całego województwa śląskiego.

Search