header newses

Informacje

Informacje

Powstał film o tarnogórskich strażaczkach. Nagranie podbija Internet i serca fanów

Previous Next

Ochotnicze Straże Pożarne cieszą się na Śląsku szaloną popularnością. Jak się okazuje, nie tylko wśród panów.

"Być kobietą w straży... też jest pięknie!"

Pod takim właśnie tytułem 17 sierpnia pojawił się krótki filmik, który pokazuje, że w straży znajdziemy także panie. Biorą udział w akcjach, jeżdżą wozami, prowadzą akcje ratunkowe, a oprócz tego mają bardzo ciekawe życie pełne pasji i zainteresowań. Część z nich zaprezentowały na nagraniu. Druhny z OSP Wieszowa, OSP Zbrosławice oraz OSP Szałsza wspólnymi siłami pokazały, że "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek" może służyć każdy. 

- Kobiety z Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Zbrosławice wspólnie stworzyły film pokazujący piękniejszą stronę pożarnictwa! Dzięki Naszym Paniom można czuć się naprawdę bezpiecznie - czytamy na facebookowym profilu OSP Wieszowa. - Życzymy wszystkim zdrowia oraz uśmiechu na twarzy w ten trudny czas - dodają strażacy.

Nagranie pojawiło się w zeszłym tygodniu i już osiągnęło ponad 2600 wyświetleń. Film spotkał się bardzo dużym zainteresowaniem i entuzjazmem odbiorców. Można go zobaczyć na fanpage'u OSP Szałsza i OSP Wieszowa. 

Ochotnicza Straż Pożarna ma się dobrze i od lat cieszy się zainteresowaniem zarówno w gronie doświadczonych strażaków, jak i wśród młodych adeptów. W naszym powiecie istnieją 23 jednostki zarejestrowane do KSRG (Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego). Ich remizy znajdziemy w: Tarnowskich Górach, Potępie, Świerklańcu, Żyglinku, Kaletach oraz miejscowościach gminy Tworóg, Zbrosławice i Ożarowice. Oprócz nich funkcjonuje również co najmniej dziesięć niezarejestrowanych zespołów.  

Film można zobaczyć TUTAJ

fot. OSP Wieszowa

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search