header newses

Informacje

Informacje

Powstanie linia autobusowa przyspieszonej relacji z Krupskiego Młyna do Gliwic? Jest projekt

Ztm

Zarząd Transportu Metropolitarnego w Katowicach przygotował projekt linii autobusowej przyspieszonej relacji: Krupski Młyn Słoneczna - Tworóg - Świniowice - Wielowieś - Pyskowice (bez wjazdu do miasta) - Gliwice Kujawska (Politechnika), która jest dedykowana szczególnie młodzieży szkół średnich i studentom uczęszczającym na zajęcia w Gliwicach. Zainteresowani mogą wypełnić ankietę, która pomoże podjąć decyzję w sprawie ewentualnego uruchomienia linii. 

Specjalnie dla młodzieży szkół średnich i studentów, którzy uczęszczają na zajęcia w Gliwicach, Zarząd Transportu Metropolitarnego przygotował projekt linii autobusowej przyspieszonej relacji:  Krupski Młyn Słoneczna - Tworóg - Świniowice - Wielowieś - Pyskowice (bez wjazdu do miasta) - Gliwice Kujawska (Politechnika). Projekt rozkładu zakłada obsługę głównych przystanków w każdej z gmin w dwóch parach kursów, zapewniając w każdy dzień roboczy z nauką szkolną dojazd do Gliwic na godz. 7.30 i późniejszy powrót po godz. 15.30.

Zainteresowani mogą wypełnić ANKIETĘ, która pomoże podjąć decyzję w sprawie ewentualnego uruchomienia linii. W przypadku większego zainteresowania, projekt zostanie skierowany do dalszej konsultacji przez ZTM. Odpowiedzi można zgłaszać do 20 maja 2020 r.Dostępna jest również papierowa wersja ankiety, która została wyłożona przed wejściem do Urzędu Gminy w Krupskim Młynie.

fot. ZTM/facebook.com

Search