header newses

Informacje

Informacje

19-latek próbował zabić dwuletnie dziecko swojej siostry

Policjad

Zatrzymano 19-latka, który kijem od szczotki kilkakrotnie uderzył w głowę 2 letnie dziecko swojej siostry, powodując obrażenia realnie zagrażające jego życiu. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował go na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek około godziny 21.00 w jednym z mieszkań na terenie Lublińca. Jak wynika z ustaleń policjantów, pijany 19-latek przyszedł do mieszkania siostry i groził jej śmiercią. Następnie agresor kijem od szczotki uderzył kilkakrotnie w głowę jej 2-letnią córkę, po czym uciekł. Dziecko z licznymi obrażeniami głowy trafiło do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc. Okazało się że, dziewczynka miała złamaną kość czaszki.
 

Policja zatrzymała sprawcę jeszcze tej samej nocy na terenie Lublińca. Po zebraniu materiału dowodowego, prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty usiłowania zabójstwa dziecka oraz kierowania gróźb pozbawienia życia w stosunku do siostry. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za czyny zarzucane podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

48 600584

fot. Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Search