header newses

Informacje

Informacje

Protestujący nie odpuszczają. Planują strajk samochodowy

Protest Pogrzeb Praw Kobiet 2.jpg

Uczestnicy Pogrzebu Praw Kobiet w Tarnowskich Górach zdecydowali się kontynuować manifestację. Dziś wsiądą do samochodów i zablokują ważna ulice miasta.

Blokada samochodowa 

Protesty przeciwko oświadczeniu Trybunału Konstytucyjnego trwają już ponad tydzień. Akcja znalazła swoich zwolenników także w Tarnowskich Górach. Do tej pory manifestanci zbierali się pod biurem poselskim Barbary Dziuk, a następnie przechodzili ulicami naszego miasta. Do pieszych dołączali także kierowcy. Ten tydzień rozpocznie się od strajku samochodowego. Koordynatorzy zaplanowali blokadę ważnych tras przejazdowych. Gdzie mogą wystąpić zatory?

Protest Pogrzeb Praw Kobiet 1

Jak zaznaczają organizatorzy, ulice nie będą zupełnie zablokowane. 

Zgodnie z zaleceniami Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, dziś dokonujemy blokady. Wsiadamy do samochodów i żółwim tempem przejedziemy trasę - wyjaśniają. - Doszły do nas słuchy, że rowerzyści chcą dołączyć do strajku. Możecie jechać przed nami! Będziemy musieli jechać za Wami, bo przecież nie możemy wyprzedzać! Co Wy na to? - dodają.

Co więcej, w ramach manifestacji strajkujący będą oblegać także przejścia dla pieszych. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:30 i w tym czasie można spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Koordynatorzy apelują o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa na jezdni. 

Pamiętajcie, że współpracujemy ze służbami. Jeżeli widzicie, że jedzie pogotowie, straż pożarna, policja na sygnale, lub inne służby uprzywilejowane, zjeżdżamy na bok, i tworzymy korytarz życia. Nie chcemy stwarzać niebezpieczeństwa! - przypominają. 

fot. Pogrzeb Praw Kobiet - Tarnowskie Góry

Search