Informacje

Informacje

Przemoc domowa w powiecie tarnogórskim. Wypełnij formularz i pomóż jej zapobiegać

Tarnowskie Gory Przemoc Domowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach zaprasza do udziału w ankiecie dotyczącej trudnego tematu przemocy domowej.

Stop agresji 

Prośba skierowana jest do wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Dotyczy nie tylko tych, którzy byli świadkami przemocy. Badanie ma na celu zdiagnozowanie zjawiska w okolicznych gminach, ale także stwierdzenie stanu wiedzy na jego temat wśród samych tarnogórzan. 

Formularz składa się z 19 punktów. Większość z nich to pytania zamknięte, natomiast końcowe umożliwia podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat działań, które mogłyby zdaniem respondenta zmniejszyć liczbę przypadków przemocy w rodzinie. Ankieta jest w pełni anonimowa. Link do niej znaleźć można TUTAJ. Odpowiedzi zbierane będą do 5 marca, do godziny 14:30. 

Wszystkie pytania zawiązane z badaniem kierować należy do pani Magdaleny Ceglarek-Furman, dzwoniąc pod numer: 323 818 108

Policyjne statystki potwierdzają, że przemoc domowa wciąż pozostaje w naszym kraju dużym problemem. W 2020 roku liczba "Niebieskich Kart" założonych przez samych tylko funkcjonariuszy wyniosła 72 601. Liczba osób, które mogły być ofiarami agresji, wyniosła aż 85 575. 

Podczas interwencji w sytuacji przemocy w rodzinie obowiązkiem policjanta jest uruchomienie procedury Niebieska Karta, która aktywizuje ustawowo zobowiązane podmioty do podjęcia działań na rzecz zwiększenie bezpieczeństwa ofiar, zdolności do samoobrony - informują mundurowi. 

Search