header newses

Informacje

Informacje

Rozlicz PIT w Tarnowskich Górach i wygraj Suzuki Swift!

Tarnowskie Gory Pit 2021

Urząd Miasta zorganizował atrakcyjną loterię. Wystarczy tylko rozliczyć podatek w Tarnowskich Górach.

Samochód czeka 

Od dzisiaj aż do 10 maja 2021 roku każdy zainteresowany mieszkaniec może wziąć udział w ciekawym konkursie. Zasady są bardzo proste i zawarte w trzech krokach. Składamy deklarację PIT za rok 2020 w Urzędzie Skarbowym w Tarnowskich Górach. Wskazujemy Tarnowskie Góry jako miejsce zamieszkania. Następnie wypełniamy formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej i czekamy na wyniki. Zgłoszenia składać można także w formie papierowej w Urzędzie Miasta. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody:

  • samochód Suzuki Swift
  • rower elektryczny EcoBike Cortina (x2)
  • konsola XBOX X (x3)
  • tablet Samsung Galaxy Tab A7 (x4)
  • voucher do Parku Wodnego (x5)

Łączna wartość wygranych wynosi ponad 85 tysięcy złotych. Rozstrzygnięcie loterii planowane jest na 24 maja.

Poprzez konkurs władze miasta chcą zachęcić mieszkańców do rozliczania podatku w Tarnowskich Górach. Dlaczego to takie ważne?

Pieniądze z trafiającego do gminy podatku PIT przeznaczane są m.in. na utrzymanie miasta, miejskie inwestycje, pomoc społeczną i edukację. Jeśli mieszkacie w Tarnowskich Górach, nie zapomnijcie zadbać o to, by Wasze podatki trafiły do budżetu naszego miasta. Płacąc podatki w swoim miejscu zamieszkania wspieracie lokalną społeczność, decydujecie o jakości życia w mieście i zaspokajaniu potrzeb Waszych rodzin - opowiada Arkadiusz Czech. 

Aż 24,02 % dochodów budżetowych Tarnowskich Gór stanowią wpływy z podatków PIT i CIT. Sam dochód z PIT to około 80 milionów złotych. Dochód z CIT – dodatkowe 3 mln zł. Więcej informacji na temat finansów gminy znaleźć można TUTAJ.

Jak wskazują statystki, w naszym mieście przybywa mieszkańców. W 2017 roku było nas 61 262, w 2018 - 61 356, natomiast w 2019 - 61 686Może to świadczyć o tym, że Tarnowskie Góry postrzegane są jako dobre miejsce do osiedlania się.

U nas naprawę mieszka się dobrze – potwierdzają to liczby wydawanych w mieście pozwoleń na budowę, których suma sięga rocznie nawet 400. Jako jedna z nielicznych śląskich gmin nie mamy problemów z demografią – gdy w innych gminach drastycznie ubywa mieszkańców, u nas co roku jest ich więcej. Nie każdy z nowych tarnogórzan pamięta jednak o przekazywaniu podatku gminie, w której mieszka - tłumaczy burmistrz i zaprasza, by rozliczenie PIT wysłać do urzędu skarbowego w Tarnowskich Górach.

fot. UM Tarnowskie Góry 

Search