Informacje

Informacje

Śmigłowiec LPR lądował przy ul. Pionierskiej. Transportował mężczyznę z udarem mózgu

Lotniczepogotowie

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował dzisiaj na ulicy Pionierskiej. Ratownicy musieli szybko przetransportować do szpitala mężczyznę z udarem mózgu

Dzisiaj około godz. 11 śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował na ulicy Pionierskiej, niedaleko zakładów ceramicznych. Liczyła się każda sekunda. Pogotowie Ratunkowe musiało szybko przetransportować mężczyznę do szpitala, który miał udar, żeby go uratować. 

Przy udarze trzeba szybko działać

Pamiętajmy, że przy udarze najważniejszy jest czas reakcji. Im krótszy, tym lepiej, ponieważ jest większa szansa, że uda się uniknąć późniejszych powikłań i uratować komuś życie. 

Osoba z udarem mózgu ma zazwyczaj takie objawy jak ból i zawroty głowy, zaburzenie widzenia oraz asymetrię twarzy (zwykle opadnięty kącik ust). Zwykle niewyraźnie mówi, ma niedowład kończyn i zaburzenia równowagi. Żeby jej pomóc musimy niezwłocznie zadzwonić na pogotowie ratunkowe. Jeśli poszkodowany jest przytomny, należy ułożyć go w wygodnej dla niego pozycji. Jeśli znów jest nieprzytomny powinniśmy ułożyć go w pozycji bocznej bezpiecznej. Pamiętajmy, że liczy się czas od momentu wezwania pogotowia ratunkowego. 

Search