Informacje

Informacje

Solidemo: kolejna manifestacja poparcia dla Michała Sporonia

Protest Michal Sporon

Przed nami druga demonstracja, której członkowie staną w obronie Michała Sporonia. Manifestanci ponownie pojawią się w Bytomiu.

"Solidemo - Kuratorium Oświaty w Bytomiu"

Już w najbliższy czwartek, 7 stycznia na ulicy Józefczaka w Bytomiu pojawią się strajkujący. Jak zapowiadają, będą wyrażać swoje poparcie dla Michała Sporonia radnego powiatowego i nauczyciela z II LO im. Staszica. 

Spontaniczna demonstracja solidarnościowa z Michałem Sporoniem! Tego dnia na przesłuchanie ma się stawić pani poseł - donosicielka! - zapowiadają organizatorzy.

To nie pierwsza tego typu inicjatywa. Swoje wsparcie dla Michała Sporonia i niechęć wobec parlamentarzystki Barbary Dziuk wyrażali manifestanci zebrani 15 grudnia. Wtedy nie było ich wielu, zaledwie trzech. Przynieśli ze sobą flagi i kartonowe plakaty. Czy pociągną za sobą kolejne osoby? Aktualnie chęć udziału w wydarzeniu za pośrednictwem Facebooka zapowiedziało około trzydziestu osób. Kolejne 80 jest zainteresowanych akcją. 

- Nie zgadzamy się na szykanowanie i represjonowanie nauczycieli przez obecną władzę! Nie zgadzamy się na karanie ludzi za swoje poglądy! Chcemy prawdziwego ministra edukacji, a nie religijnego ekstremistę w garniturze! Nie chcemy posłów, którzy zamiast rozmawiać z ludźmi, donoszą na nauczycieli! Koniec z mówieniem o "nieświadomej młodzieży"! Młodzież jest bardziej świadoma, niż wam się wydaje! - oświadczają uczestnicy. 

fot. Michał Sporoń

Search