header newses

Informacje

Informacje

Spotkanie dyrektora GCR Repty z prezydentem Bytomia. Wszystkie nieporozumienia zostały wyjaśnione

Spotkanie
Norbert Komar, dyrektor Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji „Repty” spotkał się w poniedziałek, 20 kwietnia z prezydentem Bytomia Mariuszem Wołoszem. Wspólnie omawiali model współpracy w przypadku pojawienia się konieczności objęcia opieką bytomian przez tarnogórski ośrodek.

- W czasie pandemii koronawirusa sytuacja podopiecznych domów pomocy społecznej w Polsce jest trudna i dynamiczna. Musimy być gotowi do tego, aby móc udzielić im opieki w sposób sprawny i profesjonalny. Dlatego wspólnie z władzami Bytomia chcemy opracować procedury przyjęcia do szpitala pacjentów domów pomocy społecznej, którzy mogą być zakażeni koronawirusem – mówi Norbert Komar, dyrektor GCR „Repty”.

Urząd Miejski w Bytomiu i GCR „Repty” mają opracować wytyczne na wypadek konieczności przeniesienia dużej liczby pensjonariuszy do szpitala. Nieporozumienie jakie zaistniało pomiędzy władzami Bytomia a dyrekcją GCR „Repty”, związane z planowanym ulokowaniem w tarnogórskim ośrodku pensjonariuszy DPS „Kombatant” zostało na szczęście już wyjaśnione.
- To ważne, aby nieporozumienia wyjaśniać i wyciągać z nich konstruktywne wnioski. Postanowiliśmy, że wspólnie z GCR „Repty” wypracujemy ścieżkę postępowania na wypadek konieczności udzielenia przez szpital schronienia i opieki pensjonariuszom domu pomocy społecznej – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

fot. UM Bytom

Search