header newses

Informacje

Informacje

Sprawa dyrektorki Dylewskiej w Urzędzie Miasta. Temat podjęła specjalna komisja

Dyrektorka Radzionkow

Do Urzędu Miasta w Radzionkowie wpłynęła skarga na dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 4 w Radzionkowie-Rojcy Lidię Dylewską. Jakie są obecne postanowienia wobec nauczycielki?

Podejrzewana o naruszenie nietykalności cielesnej

Niedawno w naszym powiecie zrobiło się głośno o dyrektorce radzionkowskiej placówki edukacyjnej. Kobieta została oskarżona przez grupę rodziców o uderzenie jednej z uczennic, a także niewłaściwe zachowywanie się wobec innych podopiecznych. Temat podchwyciły media ogólnokrajowe. 

Skarga dotycząca Lidii Dylewskiej została przedstawiona mundurowym z Komisariatu Policji w Radzionkowie oraz pracownikom Kuratorium Oświaty w Katowicach. 

- Funkcjonariusze z komisariatu w Radzionkowie otrzymali zgłoszenie dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej ucznia. Sprawa została przekazana prokuraturze, która ma zająć stanowisko co do dalszych czynności, jakie będą przez nas podejmowane - powiedział w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim podkom. Damian Ciecierski.

Sprawa czeka na rozstrzygnięcie 

Specjalne pismo wpłynęło także do Urzędu Miasta. Dokument został przekazany do rozpatrzenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, zajmującej się tego typu kwestiami. 14 października odbyło się zebranie radnych, którzy mieli podjąć decyzję w temacie radzionkowskiej dyrektorki. Jak poinformowali nas dzisiaj przedstawiciele instytucji, komisja nie rozstrzygnęli jeszcze tej kwestii, a więc sprawa pozostaje otwarta. 

 

Search