Informacje

Informacje

Startuje sezon na kolej wąskotorową

Waskotorowka

Górnośląskie Koleje Wąskotorowe ruszają w trasę! Wyjątkowe pociągi będą wozić pasażerów od 27 czerwca do 30 sierpnia. Przedstawiciele stowarzyszenia zapowiadają wiele zmian. Będzie więcej kursów niż rok temu, osoby do 16. roku życia skorzystają z bezpłatnych przejazdów, pojawi się też przewodnik. 

Przedstawiciele Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych postanowili wprowadzić kilka nowości. W weekendy zamiast dwóch pociągów, będą kursowały aż trzy, dla dzieci i młodzieży szkolnej do 16. roku życia przewidziano bezpłatne przejazdy, a turyści, którzy wybiorą się na przejażdżkę w pierwszą i trzecią niedzielę lipca i sierpnia mogą liczyć na zwiedzanie stacji Bytom Karb Wąskotorowy z przewodnikiem. Oprowadzanie będzie się rozpoczynało o godz. 12.00 i 15.00 w okolicy nastawni stacji Bytom Karb Wąskotorowy.

SKGW przypomina, że z uwagi na panującą sytuację epidemiczną konieczne jest przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Przed wejściem do wagonu należy zdezynfekować ręce. Konieczne jest też zasłanianie nosa i ust.

Bilet normalny kosztuje 14 zł, a ulgowy – 7 zł. Bagaż podręczny w tym wózki i rowery przewożone są bezpłatnie w wagonie bagażowym. Bilety na przejazd kupuje się w pociągu u kierownika lub konduktora.

Pełny rozkład jazdy znajduje się TU!

Miniony rok stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych może udać za udany. Był on bowiem rekordowy pod względem liczby przewiezionych pasażerów. Jak wskazują statystyki, w 2018 roku przewieziono 15 100 podróżnych, a w roku 2019 było to już 21 300 osób. Oznacza to, że zanotowano 40-procentowy wzrost. W tym roku prawdopodobnie rekordu nie uda się pobić, bo z uwagi na pandemię kursy zaczynają się o wiele później niż zazwyczaj, a i chętnych na podróżowanie może być też mniej.

fot. mat. SGKW

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search