header newses

Informacje

Informacje

Strefa gospodarcza czeka na inwestorów! Przetargi już we wrześniu

Prace w strefie gospodarczej przy ul. Polnej dobiegły końca. Ogłoszono już przetargi na sprzedaż terenów inwestycyjnych. Otwarcie ofert nastąpi w dniach 28 - 29 września. W sierpniu natomiast ruszy kampania promocyjna strefy, która ma zachęcić przedsiębiorców do lokowania tu swoich firm.

- Jesteśmy miastem, w którym dobrze się mieszka, ciągle przeżywamy boom mieszkaniowy. Teraz pora na sfinalizowanie kolejnego z naszych priorytetów, jakim jest wzmożony rozwój gospodarczy gminy. Szacujemy, że dzięki powstałym w strefie firmom uda się utworzyć od 250 do 500 nowych miejsc pracy - mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza ds. gospodarczych.

Teren strefy inwestycyjnej to 6,5 hektara ziemi położonej przy ulicy Polnej, pomiędzy dawnym Tagorem i Faserem. Do nieruchomości będzie można się dostać łącznikiem od ulicy Nakielskiej, któremu nadano nazwę ul. Kazimierza Zachnika. Na uzbrojonym przez gminę terenie wydzielono cztery działki dla przedsiębiorców. W pełni uzbrojone tereny mają powierzchnię od 2,1 ha do 0,6 ha.

- Cena będzie tylko jednym z elementów, jakie będziemy brać pod uwagę. W ocenie oferty dodatkowe punkty przyznawać będziemy małym i średnim firmom. W doborze inwestorów będziemy także premiować firmy przyjazne środowisku naturalnemu - mówi Piotr Skrabaczewski. - Działki są w stu procentach przygotowane dla inwestorów, mają dostęp do wody, kanalizacji, ciepła systemowego i zasilania energetycznego – dodaje.

Na realizację tego zadania gmina pozyskała specjalnie dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 9,5 mln zł. Koszt całej inwestycji opiewa na 14,3 mln zł. Projekt został zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Obejmował budowę drogi wewnętrznej, wycinkę drzew i krzewów, budowę sieci i instalacji: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, sieci ciepłowniczej oraz sieci elektroenergetycznej, roboty rozbiórkowe oraz budowę ogrodzenia.

Strefa gospodarcza na 10 billboardach

Tereny inwestycyjne mają być promowane na 10 billboardach, które zostaną rozlokowane w różnych miejscach na terenie naszego województwa. Tablice reklamowe staną przy DK 11, DK 78 w promieniu 25 km od Tarnowskich Gór. Będą umieszczone także przy DK 78 w promieniu do 25 km od lotniska Katowice – Pyrzowice, a także przy autostradach A1 i A4 na terenie województwa śląskiego. Billboardy pojawią się również w Tarnowskich Górach, w Katowicach, Częstochowie, Gliwicach i Zabrzu, w granicach administracyjnych miast przy drogach wylotowych.

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search