header newses

Informacje

Informacje

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Weź udział i zostań biznesmenem

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości zaprasza na cykl pięciu spotkań. Podczas webinarów dowiemy się między innymi, jak starać się o dofinansowania, na czym polega program Śląskie 4.0 oraz jak wprowadzać robotyzację do firm.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości z ŚCP

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to nie lada wyzwanie. Mimo tego w naszym kraju mamy aż 2,2 miliona samych mikroprzedsiębiorstw. Z pewnością liczba osób, która myśli o założeniu własnej firmy jest jeszcze większa. Właśnie dla tej grupy, chcącej poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zarządzania, ekonomii czy podstaw finansów, Śląskie Centrum Przedsiębiorczości przygotowało pięć bezpłatnych warsztatów. Co czeka nas już w tym tygodniu?

  • 16 listopad
Podpisywanie umów o dofinansowanie, rozliczanie i zachowanie trwałości projektów - Działanie 3.2...
  • 17 listopad 
Prezentacja programu Śląskie 4.0 - szanse i korzyści dla sektora MŚP
  • 18 listopad 
Realizacja oraz zmiany w projektach, zamówienia i rozliczanie projektów w ramach działań wdrażanych przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości
  • 19 listopada 
Bezpieczeństwo cyfrowe, automatyzacja, ulga na robotyzację - poznaj korzyści
  • 20 listopada
Podpisywanie umów o dofinansowanie, rozliczanie i zachowanie trwałości projektów - Działanie 3.2...
Co dla Was szykujemy? Inspirujące prelekcje, ciekawe tematy oraz wiele praktycznych wskazówek! Jesteśmy pewni, że bez względu na wiek oraz status zawodowy, każdy znajdzie interesujący go blok tematyczny - zapraszają organizatorzy. 
Tegorocznym partnerem wydarzenia został Klaster Sinotaic, którego głównym zakresem działania jest Internet Rzeczy. Co to takiego? Internet Rzeczy (IoT) polega na połączeniu materialnych przedmiotów z internetowymi danymi. Jego zastosowanie możemy znaleźć niemal wszędzie: w przemyśle, usługach, czy nawet w domach. 
Chcąc wykorzystać szanse, jakie niesie ze sobą ta gałąź przemysłu, zrodziła się idea wykorzystania potencjału śląskich firm, uczelni, instytutów badawczych i organizacji pozarządowych w obszarze IoT i utworzenia Śląskiego Klastra IoT - opowiadają twórcy organizacji. - Jednym z fundamentów działania będzie oparcie na idei zrównoważonego i sprawiedliwego rozwoju tak, aby zapewnić nie tylko rozwój ekonomiczny, ale poprzez to - oraz poprzez charakter tworzonych rozwiązań i wprowadzanie ich lokalnie - podnosić jakość życia obywateli regionu - dodają. 

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search