header newses

Informacje

Informacje

Szczepienia przeciw COVID-19 w Tarnowskich Górach. Znamy listę szpitali

Szczepionka Covid Tarnowskie Gory

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę placówek, gdzie odbędą się szczepienia personelu. W spisie znalazły się także instytucje w naszym mieście. 

Szczepienia w Tarnowskich Górach 

- W tzw. szpitalach węzłowych, których jest w Polsce 509, będzie szczepiony personel medyczny i niemedyczny przeciw COVID-19. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, między innymi szpitali, przychodni i aptek - poinformowało wczoraj ministerstwo.

Zaplanowane działania to zerowa faza ogólnopolskiej akcji szczepień na covid. Do 20 grudnia szpitale węzłowe zbiorą dane personelu medycznego, a także niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnym szpitalu węzłowym. Program objął placówki we wszystkich województwach na terenie Polski. W Tarnowskich Górach będą to:

  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej p.w. św. Kamila (kamilianie)
  • Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach 

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło dziś plan Narodowego Programu Szczepień. Mają być one darmowe i dobrowolne.

Na tę chwilę zarezerwowaliśmy na ten cel ponad 60 milionów dawek szczepionek, 3 miliardy złotych z budżetu i inne dodatkowe środki dla placówek medycznych - informuje Mateusz Morawiecki. - Nawet najskuteczniejsza szczepionka nie zadziała, gdy do programu szczepień przystąpi zbyt mało osób. Minimalna ilość zaszczepionych, którą w tej chwili szacujemy na 60% populacji, jest niezbędna do skutecznego zwalczenia koronawirusa - tłumaczy premier.

Po medykach szczepienie mają przejść mieszkańcy domów opieki społecznej oraz pacjenci zakładów opiekuńczo-leczniczych. Następnie seniorzy w wieku powyżej 60 lat, a także część służb mundurowych. 

 

Search