header newses

Informacje

Informacje

Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej w Tworogu. Prace zakończą się w tym roku

Previous Next

Trwa rozbudowa szkoły podstawowej im. Powstańców Śląskich w Tworogu. Całość inwestycji opiewa na kwotę 2,5 mln zł.

Po reformie edukacji gimnazjum w Brynku zostało zamknięte. Z racji tego, że podstawówka w Tworogu nie była w stanie pomieścić tak dużej ilości dzieci, władze gminy zadecydowały, że klasy siódme i ósme będą uczęszczać do budynku w Brynku, pozostałe natomiast w Tworogu. Sytuacja jednak się zmieni. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich zostanie rozbudowana, żeby mogły do niej uczęszczać wszystkie klasy.

- Szkoła w Tworogu jest za mała, dlatego podjęliśmy decyzję kilka lat temu, żeby ją rozbudować – mówi Egeniusz Gwóźdź, wójt gimny Tworóg. - Inwestycja ma się zakończyć do końca tego roku. Tempo prac jest szybkie. Od semestru zimowego roku szkolnego 2021 będziemy tam przeprowadzać dzieci – zapowiada.

Rozbudowa szkoły opiewa na kwotę 2,5 mln zł. Gmina Tworóg na tę inwestycję pozyskała dofinansowanie z rezerwy budżetowej na 1,4 mln zł.

W ramach inwestycji zostanie powiększony parter i piętra. W dobudowanym budynku będą znajdować się zarówno sale lekcyjne jak i szatnie. Według planów zostaną przebudowane również chodniki oraz powstaną nowe miejsca parkingowe.

fot. Magdalena Grabowska 

Search