Informacje

Informacje

Szpital w Tarnowskich Górach zaprasza do zadbania o swoje zdrowie... psychiczne. Zapisz się już dziś!

Centrum Wsparcia Psychicznego Tg

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy organizuje program o nazwie "Centrum Wsparcia Zdrowia Psychicznego w Tarnowskich Górach". Kto może wziąć w nim udział?

Zadbaj o kondycję psychiczną

Pandemia koronawirusa, wiosenna kwarantanna i trwające wciąż obostrzenia mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Wielu z nas doświadcza trudności, z którymi nigdy wcześniej nie miało okazji się zmierzyć. Z myślą o tych osobach oraz wszystkich potrzebujących wsparcia, tarnogórski szpital prowadzi program "Centrum Wsparcia Zdrowia Psychicznego". 

- Czujesz się samotnie? Przeżywasz trudny czas? Chcesz zmienić coś w swoim życiu? W Tarnowskich Górach powstał Ośrodek, gdzie pomagamy wrócić do równowagi - zapraszają organizatorzy. 

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Przystąpić do niego mogą osoby mieszkające lub pracujące w naszym powiecie. W ramach programu uczestnicy mogą skorzystać między innymi z:

  • terapii zajęciowej (np. arteterapia, trening kulinarny)
  • fizjoterapii
  • konsultacji psychiatrycznych 
  • opieki psychologicznej 
  • ćwiczenia uwagi i pamięci z użyciem nowoczesnych programów komputerowych 
  • śniadania, obiadu oraz podwieczorku 

Zajęcia odbywają się w budynku dawnego Szpitala nr 1 przy ulicy Opolskiej 21. Pobyt trwa około trzech miesięcy. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 661 692 111. Przed rejestracją zainteresowani zostaną umówieni na wizytę kwalifikacyjną. Organizatorzy zapewniają także, że podczas zajęć zachowane będą wszelkie środki ostrożności. 

- Znacznie zmniejszyliśmy liczbę osób, ale dzięki temu możemy zachować wszystkie reguły bezpieczeństwa. Pacjenci ćwiczą w małych grupach, jadają przy oddzielnych stolikach, ryzyko zakażenia jest na tyle małe, na ile to w ogóle jest możliwe - wyjaśnia dr hab. n. med. Robert Pudlo, kierownik medyczny projektu. - To zmniejszenie liczebności oddziałów jest też dla pacjentów korzystne, ponieważ nie zmniejszyła się w sposób istotny liczba personelu, dzięki temu pacjenci są jakby bardziej zaopiekowani - zapewnia.

FILM

fot. Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach 

Search