Informacje

Informacje

Tarmilo. Będziemy parkować już jesienią?

Tarmilo

Co z parkingiem po Zakładach Odzieżowych Tarmilo? Jak podaje tarnogórski magistrat, prace budowlane mają rozpocząć się już w czerwcu. Swoje samochody natomiast będziemy mogli parkować na tym terenie już jesienią. Na razie jednak trwa przygotowywanie procedury przetargowej, która ma za zadanie wyłonić wykonawcę robót oraz przełączyć napięcie ze starej do nowej stacji transformacyjnej.

- Przygotowywany przetarg dotyczy prac wartych około 1,5 mln zł, stanowiących pierwszy etap zagospodarowania terenu. Obejmować będzie on budowę parkingu z 60 wyznaczonymi miejscami dla samochodów oraz placu manewrowego dla autobusów – informują urzędnicy. Nie zabraknie także zieleni i małej architektury – ten temat ze względu na oszczędności spowodowane epidemią został przełożony jednak na później.

Wmiejscu po zakładach odzieżowych Tarmilo gmina wspólnie z partnerem prywatnym zamierza stworzyć centrum kulturalno – rozrywkowe. Mają tu powstać m.in. muzeum, sala widowiskowa na 700 miejsc, księgarnia, hotel, spa, restauracja z zielenią na dachu oraz parking podziemny. Najważniejsza jest oczywiście maszyna parowa, która będzie kopią (1:1) jednej z maszyn pracujących w Tarnowskich Górach pod koniec XVIII wieku. Już nie możemy się doczekać!

Search