header newses

Informacje

Informacje

Tarnogórski szpital otrzyma 365 tys. zł z Metropolii GZM

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach otrzyma 365 tysięcy złotych dofinansowania z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na walkę z koronawirusem. 

Podczas sesji Zgromadzenia Metropolii, która odbyła się zdalnie w środę (8 kwietnia) podjęto decyzję w sprawie przyznania dotacji dla szpitali. W sumie 13 szpitali miejskich i 5 szpitali powiatowych otrzyma łącznie 10,3 mln zł dofinansowania z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na walkę z koronawirusem. Wśród nich jest Wielospecjalisyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach, który dostanie 365 tysięcy złotych. 

Szpitale zakaźne w Tychach oraz Bytomiu otrzymają największe dofinansowanie, ponieważ zgodnie z przyjętą uchwałą, jego wysokość  uwzględnia liczbę łóżek, dostępnych na szpitalnych oddziałach według stanu na koniec 2018 rok.  Szpital w Tychach z 445 łóżkami otrzyma ponad 2,2 mln zł, natomiast bytomski oddział z 60 miejscami – 300 tys. zł. Dofinansowanie w tej wysokości otrzyma również szpital w Gliwicach. 

Pozostałe szpitale miejskie otrzymają po 1,7 tys. zł dofinansowania do każdego łóżka, a powiatowe – po tysiąc złotych. Łączna wysokość dotacji w tym zakresie wyniesie od 139 tys. zł do ponad 987 tys. zł. 13 szpitali miejskich i 5 powiatowych z Metropolii otrzyma w sumie ponad 10,3 mln zł.

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search