Informacje

Informacje

Tarnogórzanin w telewizji. Polska poznała jego historię

Marek Bregula Polsat

Mieszkaniec naszego miasta, pan Marek Breguła został bohaterem krótkiego reportażu. Nagranie wyemitowała telewizja Polsat. 

Życie po przeszczepie 

Rodzina Marka Breguły pochodzi z Kalet, a on sam jest mieszkańcem Tarnowskich Gór. W 2001 roku, jako pierwszy Polak, miał jednocześnie przeszczepione serce i płuca. Jego historią zainteresowała się ogólnopolska telewizja. Marek Breguła swoją aktywną działalnością pokazuje, że życie po tak poważnej operacji nie oznacza rezygnacji z pasji. Tarnogórzanin znany jest między innymi z organizacji rowerowych rajdów dla osób niepełnosprawnych.

- Życie stara się spędzać aktywnie, dbając przede wszystkim o zdrowie. Jest miłośnikiem dwóch kółek, uwielbia rowerowe przejażdżki i często odwiedza Kalety, gdzie miejsc przyjaznych rowerzystom nie brakuje - informuje Urząd Miasta Kalety. - Dziękujemy za promocję naszego miasta, w którym realizowane były sceny do niniejszego reportażu. Panu Markowi życzymy dużo zdrowia, sił i dalszego rozwijania swojej kolarskiej pasji - dodają urzędnicy.

W reportażu zobaczymy także profesora Mariana Zembalę, który podjął się wykonania podwójnego przeszczepu. Reportaż o jego pacjencie można zobaczyć TUTAJ.

- Marek jest wzorem do naśladowania przede wszystkim pod względem jego aktywności fizycznej, ale także integracji lokalnej społeczności. Zapoczątkował rajdy dla osób niepełnosprawnych na terenie powiatu tarnogórskiego - mówił podczas nagrania burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia.

fot. UM Kalety

Search