Informacje

Informacje

Spot reklamowy WOŚP 2021. Autorką jest tarnogórzanka

Wosp Tarnogorzanka

Artystka Iwona Golor-Baszun z Tarnowskich Gór stała się twórcą spotu, który będzie reklamował najbliższą edycję finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tarnogórzanka dla WOŚP

Przed nami 29. finał corocznej imprezy charytatywnej. W naszym mieście cieszy się ona bardzo dużą popularnością. Mieszkańcy złożyli nawet petycję w sprawie uhonorowania WOŚPu poprzez nadanie jej imienia ulicy w Tarnowskich Górach. Nadchodząca edycja będzie jednak w szczególny sposób związana z naszym regionem.
- Wreszcie mogę to oficjalnie ogłosić! Miałam przyjemność tworzyć tegoroczny spot 29 Finału WOŚP według zupełnie nowej malarskiej koncepcji Jurka Owsiaka - poinformowała Iwona Golor-Baszun.
Pochodząca z Tarnowskich Gór malarka na co dzień zajmuje się prowadzeniem własnego przedsiębiorstwa - Firma Portretowa, oczywiście związanego ze sztuką. W swoim portfolio ma już projekty takie jak "Portrety w Witkacym" czy "Wyjść z Twarzą", podczas którego sportretowała między innymi: Jerzego i Macieja Stuhra, Jana Englerta, Leszka Balcerowicza, Cezarego Żaka, Jerzego Bralczyka, a także Jurka Owsiaka. Jedną z prac powstałą podczas tej akcji możemy oglądać w tarnogórskim muzeum. 
W tym roku artystka została zaproszona do współpracy przy materiale promującym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zobaczcie sami, jak prezentuje się nowy spot:
- Żeby wykonać to gigantyczne zadanie zorganizowałam dream team złożony z Alka Golora-Baszuna i Macieja Przemysława Wróbla. Nad urzeczywistnieniem i przełożeniem na grunt animacji dobrze zwariowanych pomysłów Jurka pracowaliśmy z Alkiem i Maćkiem we trójkę spędzając wspólnie całe noce i dnie. Finalne efekty w postaci ruchomych przeźroczystych napisów i udźwiękowienie powstały już poza nami - opowiada autorka. 
Zapowiadany finał akcji charytatywnej odbędzie się już za nieco ponad miesiąc - 10 stycznia. Tym razem wolontariusze będą zbierać datki na zakup sprzętów laryngologicznych i otolaryngologicznych. 
W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy, jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych - wyjaśnia Lidia Owsiak, Dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP.
fot. WOŚP

Search