Informacje

Informacje

Tarnowskie Góry będą miały swój sanepid? Apel trafi do rządu

Sanepid

Zostanie przywrócona Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tarnowskich Górach? Radni w naszym mieście podjęli wczoraj uchwałę dotyczącą zwrócenia się z apelem do rządu w tej sprawie. 

Z pomysłem apelu wyszła pani starosta Krystyna Kosmala. Faktycznie w początkach epidemii docierało do nas wiele sygnałów odnośnie problemów w kontaktach z sanepidem w Bytomiu. Ze względu na ogromny obszar, jaki obsługuje bytomski sanepid wydolność placówki jest utrudniona – mówi Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór. – Starosta zapewniła, że znajdzie lokal na siedzibę stacji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Trwa też remont budynku miejskiego, gdzie mieścił się MDK przy ul. Sienkiewicza 12, planujemy tam przenieść MOPS, jeśli będzie konieczność – sanepid też się zmieści – doda

Apel ma trafić do rąk Premiera, Ministra Zdrowia, parlamentarzystów oraz Wojewody Śląskiego i władz metropolii. Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tarnowskich Górach będzie obejmować obszar powiatu. Placówka miałaby również przejąć obsługę lotniska. Na razie jednak nasze miasto objęte jest nadzorem stacji w Bytomiu, która oprócz tego miasta obsługuje także Piekary Śląskie oraz powiat tarnogórski. Placówka ma za zadanie także nadzorować MPL Katowice – Pyrzowice.

Search