header newses

Informacje

Informacje

Tarnowskie Góry: koronawirus. Od dzisiaj zaczynają obowiązywać nowe obostrzenia

Offer 03

Od dzisiaj, 20 marca 2021 roku, obowiązują nowe ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. Będą trwać do 9 kwietnia, a co się z tym wiąże, tych zasad musimy przestrzegać także w okresie Świąt Wielkanocnych (przypadających na 4-5 kwietnia).

Nowe restrykcje

Ministerstwo Zdrowia alarmuje. Jak podaje, sytuacja epidemiologiczna znacznie się pogarsza z powodu brytyjskiej mutacji wirusa. Rząd podjął decyzję o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa, tym razem będą obowiązywały w całej Polsce. Co się zmieni?

Przypominamy, że od dzisiaj nie będziemy już mogli udać się na wielki shopping do galerii handlowej w Bytomiu, Gliwicach, czy Katowicach. Jeżeli wybierzemy się do Agory lub Forum, będziemy mogli odwiedzić tylko wybrane sklepy:

 • spożywcze
 • zoologiczne
 • z artykułami budowlanymi
 • apteki
 • drogerie
 • saloniki prasowe
 • księgarnie

W galeriach otwarte pozostaną również punkty usługowe, między innymi: fryzjerzy, salony optyczne, placówki bankowe, pralnie. Restauracje mogą działać, ale tylko w opcji na wynos lub na dowóz.

Nowe ograniczenia dotkną także instytucje kultury. Znów musimy odłożyć na później wyjście do teatru, muzeum, kina czy galerii sztuki. Placówki te będą mogły organizować jedynie próby i ćwiczenia oraz wydarzenia online.

Działalność zawieszają hotele. Wyjątkiem są hotele robotnicze oraz noclegi świadczone w ramach podróży służbowych.

Co z obiektami sportowymi?

Standardowo mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności. Baseny, kluby fitness, siłownie oraz stoki narciarskie są zamknięte do odwołania. To samo dotyczy saun, solariów, łaźni tureckich oraz kasyn.

Dalej nauka zdalna

Uczniowie pozostają skazani na edukację w trybie zdalnym w swoich domach, w tym także dzieci z klas 1-3. Rząd zaleca również pracę on-line – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

 Apeluję do pracodawców, aby w miarę możliwość przechodzić na pracę zdalną. Musimy ograniczyć mobilność i transmisję wirusa – minister Adam Niedzielski.


Minister Zdrowia prosi również o ograniczenie aktywności społecznej podczas Świąt Wielkanocnych. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk, noszeniu maseczki i częstym wietrzeniu pomieszczeń.

Te obiekty w Tarnowskich Górach będą nieczynne od 20 marca do 9 kwietnia

 • Park Wodny 
 • Muzeum w Tarnowskich Górach 
 • Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga 
 • Miejskie Kino Olbrzym 

Od poniedziałku 22 marca także Urząd Miejski ponownie ogranicza dostęp interesantów. Petenci przyjmowani będą wyłącznie na parterach budynków (zaleca się wcześniejsze umówienie spotkania). Pracownicy instytucji zachęcają do kontaktu telefonicznego, mailowego oraz za pomocą platformy e-PUAP. Pisma niewymagające potwierdzenia należy wrzucać do urn ulokowanych wewnątrz obiektów należących do Urzędu. 

W przypadku zaistnienia konieczności osobistego załatwienia sprawy (w szczególności z zakresu rejestracji stanu cywilnego, ewidencji ludności i dowodów osobistych, świadczenia usług komunalnych, budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego, ochrony środowiska, korzystania z wód, działalności gospodarczej) przyjęcie Stron odbywa się w budynku przy ul. Sienkiewicza 2, przy ul. Sienkiewicza 2a i przy Rynku 4, w wyznaczonej strefie bezpieczeństwa - zaznaczają urzędnicy. 

Search