header newses

Informacje

Informacje

Tarnowskie Góry Facebook. Instytucje i organizacje w mediach społecznościowych?

0001 17808674249 20210305 000726 0000

Coraz więcej organizacji, stowarzyszeń i instytucji zakłada swoje profile w mediach społecznościowych. Postanowiliśmy sprawdzić, które placówki aktywnie udzielają się na Facebooku.

Selfie z ratuszem w tle 

Zacznijmy od Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. Instytucja oczywiście konto swoje posiada i codziennie pojawiają się na nim różne ciekawe posty. Przeważnie są to wiadomości dotyczące bieżących wydarzeń. O krok dalej poszedł Urząd Miasta. Administratorzy dbają o to, by na fanpage'u pojawiały się grafiki i zdjęcia - głównie przedstawiające śródmieście, ale zdarzają się także fotografie pozostałych dzielnic. Niedawno rozpoczął się także cykl krótkich filmów z serii "TG z rana". Chcieliśmy jednak zwrócić uwagę na inną interesującą akcję. W grudniu Urząd Miasta zaprosił mieszkańców do wirtualnej gry w formie kalendarza adwentowego. Sądząc z liczby uczestników, był to bardzo dobry pomysł na aktywizację odbiorców. 

W facebookowej wyszukiwarce znajdziemy także Urząd Miasta Radzionków, Miasteczko Śląskie, Kalety, a także Urząd Gminy Zbrosławice, Tworóg, Świerklaniec, Ożarowice i Krupski Młyn. 

Możliwości mediów społecznościowych docenił także Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy, dzięki czemu jego pracownicy w szybki i sprawny sposób przekazywali ważne dla pacjentów informacje na przykład na temat Narodowego Programu Szczepień. Fanpage'a nie założyła niestety powiatowa policja czy strażacy. Znajdziemy jednak wielu przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych, takich jak strzybnicka OSP "Florian". W kategorii komunikacji miejskiej Tarnowskie Góry nie maja własnego profilu, ale wynika to z faktu, że kwestią tą zajmuje się Zarząd Transportu Metropolitalnego. Co ciekawe, w mediach społecznościowych bardzo dobrze radzi sobie położone na terenie naszego powiatu lotnisko w Pyrzowicach (Katowice Airport). 

Profile prowadzi także kilka tarnogórskich wspólnot. Wśród nich znajdziemy Parafię Matki Bożej Królowej Wszechświata w Pniowcu, Parafię św. Mikołaja w Reptach Śląskich, czy Parafię Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Śląskich. Dzięki nim wierni, którzy nie mają możliwości uczestniczenia w nabożeństwach, mogą zobaczyć transmisję w Internecie. W wirtualnej rzeczywistości prężnie rozwija się Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza. Niedawno rozpoczęła cykl postów z nietypowymi zadaniami dla miłośników literatury. Warto wspomnieć także o Tarnogórskim Centrum Kultury, którego pracownikom nie obce są tajniki social media.

Search