header newses

Informacje

Informacje

To już ostatnie posiedzenie wyjaśniające. Kiedy zapadnie decyzja w sprawie Michała Sporonia?

Michal Sporon 2021

Wczoraj odbyło się ostanie spotkanie, podczas którego świadkowie oraz sam oskarżony radny powiatowy składali zeznania. Teraz przyszedł czas na decyzję rzecznika dyscyplinarnego. 

13 stycznia radny powiatowy i nauczyciel Michał Sporoń oraz jego pełnomocnicy po raz ostatni stawili się przed Komisją Dyscyplinarną. Spotkanie odbyło się nie jak do tej pory w Bytomiu, ale w siedzibie Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Odpowiadałem na pytania związane z dwoma zarzutami. Przedstawiłem filmy relacjonujące Strajk Kobiet, których tyczy się dochodzenie. Załączyłem moje oświadczenie i pełnomocnicy wnioskowali o oddalenie zarzutów jako bezpodstawnych, które nie mają potwierdzenia w faktach - informuje Michał Sporoń. - Dziękuję Państwu za wielkie wsparcie, bez tej energii nie miałbym siły zmagać się z upolitycznioną rzeczywistością obecnej Polski - czytamy na jego facebookowym profilu. 

Co dalej?

Koniec posiedzeń wyjaśniających to jednak nie koniec całego postępowania. Aktualnie obie strony sporu oczekują na decyzję rzecznika dyscyplinarnego. Niestety na ostateczną informację w tej sprawie być może będziemy musieli trochę poczekać, ponieważ Kuratorium nie jest zobowiązane do podania konkretnego terminu. Czy w takim razie Michał Sporoń powróci w przyszłym tygodniu do pracy? Jak podaje sam pedagog, jego uczniowie mogą spodziewać się lekcji poprowadzonych przez swojego polonistę. 

W poniedziałek przed spotkaniem wyjaśniającym Michał Sporoń był gościem audycji Rozmowa Dnia w Radiu Piekary. Zapytany o to, czy zamierza godzić się z posłanką Barbarą Dziuk, odpowiedział:

- Zaproszę ją na kawę przy rynku. Porozmawiamy sobie, jakie jeszcze jednostki w więzieniu istnieją. Czy to ktoś grypsuje, czy nie grypsuje. Tylko trudno z cwela zostać grypsującym. Bo jak mówi książka "Gry więzienne", cwelem się zostaje na całe życie. I to nie za cwelowanie, tylko za donoszenie

fot. Michał Sporoń 

Search