header newses

Informacje

Informacje

Test na covid w Biedronce. Pojawi się w sklepach już w poniedziałek

Test Na Covid Biedronka

Już niebawem w popularnej sieci sklepów Biedronka będziemy mogli nabyć testy na obecność przeciwciał COVID-19. Ich cena jest zdecydowanie niższa niż w punkcie pobrań. 

Test z dyskontu?

Od 15 marca, czyli najbliższego poniedziałku na półkach sklepu pojawi się produkt szwajcarskiej firmy PRIMA Lab. Primacovid to tak zwany test serologiczny, co oznacza, że pozwala na wykrycie przeciwciał IgG i IgM, które organizm wytwarza przeciwko koronawirusowi. Przedstawiciele Biedronki zapewniają, iż produkt uzyskał certyfikat CE, a jego dokładność wynosi 98%. Sam producent natomiast szczyci się dokumentami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016. Są to zaświadczenia oznaczające wysoką jakość wyrobów i procedur w danym przedsiębiorstwie.

Jak używać testu? Do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to około 10 minut. Biedronka postanowiła także zainteresować swoich klientów ceną. Za produkt zapłacimy jedynie 50 złotych. Jest to duża różnica w porównaniu z ofertami laboratoriów, gdzie stawki wahają się od 120 do prawie 400 złotych. Warto także wiedzieć, że jeden klient może zakupić jednorazowo maksymalnie trzy sztuki testu Primacovid.

- Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa. Do nich należy z pewnością test Primacovid - oświadcza Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka. - Wprowadzamy go na rynek jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, także dlatego, że jako lider rynku jest to część naszej odpowiedzialności społecznej - dodaje.

Nic nie zastąpi porady lekarza

Producent zaleca, by w przypadku pozytywnego wyniku niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Pamiętajmy równocześnie, że nawet jeżeli test pokaże wynik ujemny, ale dokuczają nam objawy, które mogłyby wskazywać na zachorowanie, nie wahajmy się poprosić o poradę medyczną!

W październiku zadecydowano, że znaczna część sklepów będzie dłużej pracować. 

W ten sposób ruch klientów powinien rozłożyć się w sklepach bardziej równomiernie, zwiększając bezpieczeństwo i wygodę kupujących - mówił Maciej Łukowski, dyrektor działu zakupów i członek zarządu sieci. - Mamy też specjalne oferty, które sprawią, że zakupy w Biedronce będą nie tylko bezpieczniejsze, ale też bardziej opłacalne - oświadczał.

Również w naszym mieście zmieniono wtedy godziny otwarcia kilku Biedronek.

  • ul. Janasa 33 (Stare Tarnowice)

Sklep otwarty całodobowo.  

  • ul. Zagórska 91 (Strzybnica)

Godziny otwarcia: 5:00-23:00

  • ul. Fińska 53 (Stare Tarnowice)

Godziny otwarcia: 5:00-23:00

  • ul. Bytomska 30 (Osada Jana)

Godziny otwarcia: 6:00-23:00

  • ul. Legionów 3 (Centrum)

Godziny otwarcia: 6:00-23:00

fot. Biedronka 

Search