Informacje

Informacje

Tragiczny wypadek na ulicy Zagórskiej. Mężczyzna wbiegł pod ciężarówkę

Previous Next

Funkcjonariusze badają okoliczności wczorajszego wypadku, jaki miał miejsce na drodze między Strzybnicą a centrum miasta. 

Skończyło się tragicznie 

Wczoraj około godziny 14:00 doszło do nieszczęśliwego w skutkach zdarzenia. 24-letni mężczyzna został potrącony przez samochód ciężarowy. Wypadek miał miejsce na ulicy Zagórskiej. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Niestety nie udało się go uratować. Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego zmarł po kilkunastu godzinach. Funkcjonariusze ustalają szczegóły wypadku.

Jak informują śledczy, poszkodowany z niewyjaśnionych przyczyn nawet nie wszedł, ale wbiegł na jezdnię.

- Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują, by piesi nie wchodzili bezpośrednio na jezdnię przed nadjeżdżający pojazd. Mimo że pieszy na przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem, to obowiązany jest zachować szczególną ostrożność, przechodząc przez jezdnię - przypominają przedstawiciele służb. - Do potrąceń pieszych dochodzi również na skutek przekraczania przez nich jezdni w niedozwolonym miejscu oraz nieostrożnego wejścia na jezdnię zza pojazdu czy też przeszkody - dodają. 

Pamiętajmy, że trudne, zimowe warunki znacznie zwiększają ryzyko niebezpieczeństwa na jezdni. Przy oblodzonych drogach kierowcom nie jest łatwo wykonywać tak wymagające manewry jak hamowanie awaryjne. Warto mieć to na uwadze podczas przechodzenia przez jezdnię i samemu zadbać o własne bezpieczeństwo. 

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach 

Search