Informacje

Informacje

Uderzył policjanta. Miał 3 promile alkoholu we krwi

Policja

Uderzył policjanta i miał 3 promile alkoholu we krwi. 30-latkowi grozi nawet 3 lata w więzeniu. 

W środę dyżurny tarnogórskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury. Na miejsce zgłoszenia pojechali policjanci. W czasie interwencji mężczyzna, który wszczynał awanturę, stwierdził, że interwencja go nie dotyczy i chciał się oddalić. Kiedy policjanci chcieli ustalić jego tożsamość, 30-latek zaczął uciekać w kierunku lasu.

Uderzył policjanta

Po kilkudziesięciu metrach biegu mieszkaniec powiatu tarnogórskiego zorientował się, że nie da rady uciec policjantom. Kiedy dogonił go jeden z mundurowych, mężczyzna odwrócił się i uderzył go pięścią. Policjanci szybko obezwładnili agresora, który podczas zatrzymania, znieważał policjantów, wykrzykując pod ich adresem różnego rodzaju wulgaryzmy.

Miał 3 promile we krwi

30-latek został doprowadzony do tarnogórskiej komendy. Tam badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie 3 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzuty. Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów może spędzić w więzieniu nawet 3 lata.

mat. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach 

Search