header newses

Informacje

Informacje

Umowa na termomodernizację SP 9 podpisana!

Sp

Wygląda na to, że kolejna szkoła podstawowa w Tarnowskich Górach zostanie poddana termomodernizacji. Tym razem chodzi o Szkołę Podstawową nr 9 im. Mikołaja Kopernika. Dzisiaj został przekazany plac budowy wykonawcy, a prace zaczną się w przyszłym tygodniu. Inwestycja opiewa na kwotę 3,5 mln zł. 

Kolejna szkoła w Tarnowskich Górach zostanie poddana termomodernizacji. Mowa o Szkole Podtawowej nr 9 przy ul. Korczaka 2. 

W ramach inwestycji zostaną docieplone strop nad wejściem do budynku, stropodachy, zadaszenia wejść, ściany budynku powyżej cokołu, ściany cokołu oraz ściany w gruncie (fundament). Będzie zmodernizowana również instalacja c.o., zostanie zamontowana nowa stolarka/ślusarka oraz energooszczędne oświetlenia LED.

Prace będą polegać również na remoncie i dociepleniu kominów, naprawie elementów żelbetowych, remoncie: zsypu węgla na elewacji, uszkodzonego tynku na sali gimnastycznej, schodów zewnętrznych oraz elementów stalowych. Realizacja projektu ma na celu izolację termiczną pomieszczeń oraz poprawę warunków termicznych obiektu, a także podniesienie komfortu użytkowania budynku jak również zmniejszenie zapotrzebowania na energię konieczną do jego ogrzewania.

Inwestycja opiewa na kwotę 3,5 mln złotych. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Search