Informacje

Informacje

W długi weekend Zabytkową Kopalnię Srebra odwiedziło blisko 320 osób

Kopalniaaaaaa

Wszyscy stęskniliśmy się za Zabytkową Kopalnią Srebra. Nic więc dziwnego, że w miniony długi weekend obiekt odwiedziło blisko 320 osób! Od 6 czerwca, po 3-miesięcznej przerwie zabytkowe podziemia zwiedziło natomiast pół tysiąca turystów. - Jesteśmy wdzięczni, że tak chętnie nas odwiedzacie - przyznają członkowie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. 

Z chwilą otwarcia Zabytkowej Kopalni Srebra, która jest obiektem światowego dziedzictwa UNESCO, czyli od 6 czerwca, obiekt zwiedziło już pół tysiąca turystów. Natomiast w miniony długi weekend (od 12 do 14 czerwca) zabytkowe podziemia odwiedziło blisko 320 osób. 

- Obiekt utrzymuje się w większości ze sprzedaży biletów wstępu. Kopalnią Srebra zarządza Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Nie otrzymujemy na funkcjonowanie żadnych środków publicznych, dlatego tym bardziej jesteśmy wdzięczni, że tak chętnie nas odwiedzacie, w naszym obiekcie UNESCO - mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. 

Na fanpag'u Zabytkowej Kopalni Srebra pojawiły się też zachwalające rekomendacje. Turyści są pod wrażeniem nie tylko tego wyjątkowego miejsca, ale także przestrzegania zasad sanitarnych na terenie obiektu. 

- Pan Przewodnik super! Widać, że to nie tylko jego praca ale również pasja. Jeżeli chodzi o kwestie sanitarne (COVID-19) to pełny profesjonalizm, niewielkie grupy, mierzenie temperatury, pilnowanie odstępów - wszystko jak trzeba, bardzo bezpiecznie - czytamy jeden z komentarzy. 

fot. Zabytkowa Kopalnia Srebra - Obiekt światoego dziedzictwa Unesco/fb 

Search