header newses

Informacje

Informacje

W lokomotywie znaleziono zwłoki bezdomnego. Sprawę badają śledczy

W czwartek wieczorem, 2 stycznia,  w zabytkowej lokomotywie przy ul. Pokoju w Tarnowskich Górach odkryto zwłoki bezdomnego mężczyzny. Prawdopodobnie zmarł z powodu mrozów. Sprawę bada policja. 

Uwagę mieszkańców naszego miasta zwróciła akcja strażaków, którzy rozcinali zespawane drzwi jednej z zabytkowych lokomotyw przy ul. Pokoju. Straż pożarna została wezwana przez policję, ponieważ nie można było dostać się do środka. Wewnątrz służby znalazły ciało bezdomnego mężczyzny, który zmarł w wyniku ochłodzenia organizmu. Prawdopodobnie dostał się do lokomotywy przez wybite okno. Sprawę badają teraz śledczy. 

Tarnogórscy policjanci podczas pełnienia służby codziennie namawiają napotkanych bezdomnych do spędzenia zimy w noclegowniach. Mimo wzmożonych działań funkcjonariusze nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób, które potrzebują pomocy. Nie przechodźmy obojętnie obok człowieka, któremu grozi śmiertelne wychłodzenie. Policja apeluje o informowanie służb pomocowych o osobach, której takiej pomocy potrzebują. 

fot. Facebook.com/Tarnowskie Góry - Społeczność mieszkańców powiatu

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search