header newses

Informacje

Informacje

W Tąpkowicach powstaje nowe przedszkole!

Previous Next

Z roku na rok mieszkańców w gminie Ożarowice przybywa, a co za tym idzie jest coraz większa potrzeba na żłobki i przedszkola. W związku z tym w Tąpkowicach postanowiono wybudować nowe przedszkole wraz ze żłobkiem.

Inwestycja składa się z trzech etapów. Pierwszym jest budowa przedszkola, drugim zagospodarowanie terenu, a trzecim – budowa żłobka. Aktualnie trwa pierwszy etap inwestycji, czyli budowa nowego przedszkola w Tąpkowicach przy ul. Kopernika. Placówka będzie w stanie przyjąć około sto dzieci. Część nowej placówki zostanie przeznaczona na potrzeby żłobka.

Przedszkole będzie miało cztery oddziały. W planach jest także budowa dróg dojazdowych do placówki. Inwestycja również zakłada działania w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, które zapewnią dłuższe godziny pracy przedszkola oraz dodatkowe zajęcia dla najmłodszych.

- Inwestycja ta jest bardzo ważna, ponieważ jest duże zapotrzebowanie społeczne na tego typu placówki – mówi Grzegorz Czapla, wójt gminy Ożarowice – W przedszkolu będą organizowane różne zajęcia dla dzieci, również dodatkowe – dodaje.

Prace w pierwszym etapie mają zakończyć się w czerwcu w 2021 roku. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „A. Piaskowski i Spółka” Sp. z o. o. Całość pierwszego etapu prac opiewa na kwotę 8 590 000,20 zł, z czego 3 851 900,05 zł wynosi dofinansowanie z Unii Europejskiej.

fot. Magdalena Grabowska

Search