header newses

Informacje

Informacje

W Tarnowskich Górach będzie klasa o profilu Straży Granicznej!

Straz
W Tarnowskich Górach będzie klasa o profilu Straży Granicznej! Już od września przyszli uczniowie mogą uczęszczać na ten profil w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych.


Zespół Szkól Techniczno-Usługowych będzie miał w ofercie klasę o profilu Straży Granicznej. Funkcjonariusze Straży Granicznej mają udzielać merytorycznej i praktycznej pomocy w organizacji zajęć lekcyjnych, związanych z zagadnieniami służby granicznej. Co ciekawe lekcje mają się odbywać nie tylko w szkole, ale również w obiektach Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Uczniowie zapoznają się tam ze zróżnicowanym charakterem służby w SG – od kontroli granicznej i zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach do prowadzenia działań związanych ze zwalczaniem i przeciwdziałaniem nielegalnej migracji. 

To nie wszystko. Młodzież ma także mieć szkolenia strzeleckie na nowoczesnej strzelnicy i zajęcia z taktyk i technik interwencji, które zostaną poprowadzone przez instruktorów z ŚlOSG. Funkcjonariusze Straży Granicznej opracowali już program zajęć teoretycznych i praktycznych, dotyczący „Ochrony granicy państwowej z elementami prawa”.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można uzyskać na stronie internetowej www.zstu.tg.edu.pl
fot. https://www.slaski.strazgraniczna.pl

Search