header newses

Informacje

Informacje

Wąskotorówka potrąciła 27-latka! Ranny mężczyzna trafił do szpitala

Wasko

Maszynista niestety nie zdążył wyhamować, gdy zobaczył na torach leżącego mężczyznę. Okazało się, że poszkodowany miał blisko 2,5 promila alkoholu we krwi.

Do tego tragicznego wypadku doszło w niedzielę, przed godz. 10.00 na wysokości zalewu Nakło-Chechło. Maszynista kolei wąskotorowej dostał informację od tzw. Obserwatora, że na torowisku ktoś leży. Natychmiast zareagował i zaczął hamować. Niestety, kolejka nie zdążyła się zatrzymać i potrąciła mężczyznę, który leżał na torowisku…

Policja ustaliła, że był nim 27-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. W jego organizmie znajdowało się 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna prawdopodobnie zasnął przy torowisku i nie słyszał nadjeżdżającej kolejki. Jaki był dokładny przebieg tego zdarzenia, będą teraz ustalali śledczy z tarnogórskiej komendy.

- Pamiętajmy! Nie należy poruszać się po torowisku, licząc na to, że „może zdąży się" przed pociągiem. Droga hamowania pociągu jest blisko 13 razy dłuższa od drogi hamowania samochodu. Nierozważne zachowanie kierujących i pieszych na torowisku może mieć tragiczne skutki. Dlatego po raz kolejny apelujemy o rozwagę – apelują tarnogórscy policjanci.

Search