header newses

Informacje

Informacje

Wicestarosta chory na koronawirusa

Mask

Jak podaje Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, wicestarosta Sebastian Nowak jest chory na koronawirusa. Nie ma żadnych charakterystycznych objawów zakażenia. Obecnie przebywa w domu. 


Dzisiaj Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach poinformowało, że wicestarosta Sebastian Nowak wczoraj uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Nie ma żadnych charakterystycznych dla tego wirusa objawów, czuje się dobrze i obecnie przebywa w domu. Równocześnie informujemy, że w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach przestrzegane są wszystkie zalecenia i wytyczne Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bytomiu. Starosta tarnogórski Krystyna Kosmala pracuje normalnie.

- Wczoraj otrzymałem wynik badania pod kątem koronawirusa - przyznaje Sebastian Nowak. - Byłem pewien, że dzwonię do Sanepidu po dobrą wiadomość, którą będzie negatywny wynik badania. Dawno nic mnie tak nie zaskoczyło jak informacja, że wynik mojego badania jest pozytywny. Zdębiałem! Przecież czuję się dobrze, bardzo dobrze... - dodaje. 

Wicestarosta apeluje o zachowanie wszelkiej ostrożności. - Starałem się w ostatnim czasie zachowywać bezpiecznie, ostatnie zakupy robiłem bodaj 31 marca, wszelkie rozmowy odbywałem z zachowaniem kilkumetrowego dystansu, non stop myłem dłonie, w aucie woziłem 2 płyny i aerozol do dezynfekcji... Widocznie jednak robiłem za mało! Tak więc nie traćcie czasu na zastanawianie się czy noszenie maseczki ma sens - po prostu ją noście bo mój przykład pokazuje, że jest to dobry sposób na zadbanie o bezpieczeństwo innych! Nawet jeśli czujecie się dobrze... - twierdzi wicestarosta. 

Search