header newses

Informacje

Informacje

Wielki remont szkół. Na co mogą liczyć tarnogórscy uczniowie?

Previous Next

Uczniowie i nauczyciele powrócili już do szkół po wakacyjnej przerwie. Niektóre budynki przeszły znaczącą metamorfozę.

Chemicy dostaną okna 

Zabytkowy budynek Zespołu Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej-Curie otrzymał nowe okna. Prace rozpoczęto w wakacje tak, żeby zdążyć przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Przetarg na to zlecenie wygrała firma SPECTRUM z Lublina. Pracownicy przedsiębiorstwa wymienili 140 okien na całej elewacji zachodniej i południowej. Koszty renowacji szacuje się na 600 tysięcy złotych. Jako że gmach jest obiektem historycznym, wszystkim pracom przyglądał się konserwator zabytków. 

Nowa elewacja dla Staszica 

Z kolei uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica już za niedługo będą się cieszyć nową elewacją swojej szkoły. W zakres prac wchodzi: odnowienie dwóch ścian (w tym frontowej), kilkakrotne mycie elewacji oraz uzupełnienie brakujących dekorów. Zadania podjęła się spółka EFEKT. Miasto planowało przeznaczyć na remont kwotę 650 tysięcy złotych, ale chorzowskie przedsiębiorstwo zaproponowało znacznie niższą stawkę: 506 177 zł. Działania mają zakończyć się najpóźniej w czwartym kwartale tego roku. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym artykule: https://www.tarnowskiegory.info/informacje/przy-zabytkowym-staszicu-trwaja-prace-konserwatorskie. W liceum odnowiono także i oddano do użytku łazienki.  

Remont w Mechaniku 

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących jest w trakcie gruntownych prac budowlanych. Wciąż trwa modernizacja budynku głównego. Aktualnym priorytetem stało się wymienienie instalacji centralnego ogrzewania. W dalszej kolejności firma remontowa zajmie się dociepleniem ścian zewnętrznych obiektu. Natomiast wśród zrealizowanych już etapów projektu można znaleźć nowe sanitariaty. 

fot. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach

 

Search