header newses

Informacje

Informacje

Wielkie sprzątanie cmentarza żydowskiego w Tarnowskich Górach

Gliwicka 66 organizuje wspólne sprzątanie żydowskiego cmentarza w Tarnowskich Górach. Do akcji może dołączyć każdy, o każdej porze.  Wydarzenie odbędzie się 8 i 9 lipca

Gliwicka 66 jest organizacją pozarządową, która została powołana do opieki nad żydowskim cmentarzem w Tarnowskich Górach. W przyszłości członkowie chcą doprowadzić do remontu domu pogrzebowego i umieścić w nim centrum informacyjno- edukacyjne. 

Już niebawem, bo 8 i 9 lipca odbędzie się wielkie sprzątanie cmentarza. Akcja rozpocznie się o godz. 16 i potrwa do 20. Termin może się zmienić w przypadku złych warunków pogodowych.

- Przyda się każda para rąk do pracy. Zapewniamy podstawowe narzędzia i sprzęty. Wszystkich zainteresowanych chętnie oprowadzimy po cmentarzu i opowiemy o jego historii - zachęcają organizatorzy akcji. 

Ze względu na trwającą epidemię będzie wymagane zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, tj. dezynfekcja rąk (przy wejściu będzie dostępny płyn dezynfekujący) oraz zachowanie od innych osób odpowiednich odległości lub zakrycie ust i nosa.

Więcej informacji o wydarzeniu mogą Państwo znaleźć TUTAJ

fot. Gliwicka 66/fb

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search