Informacje

Informacje

Wójt gminy Świerklaniec wrócił do pracy. Dwa testy na koronawirusa negatywne

Wojt

Marek Cyl, wójt gminy Świerklaniec po uzyskaniu dwukrotnie ujemnego testu na koronawirusa SARS-CoV-2 wrócił do pracy w Urzędzie Gminy. Wszystkie inwestycje finansowane z budżetu gminy zostaną wstrzymane. Odwołane będą również Dni Gminy Świerklaniec. 

- W związku z uzyskaniem przeze mnie dwukrotnie ujemnego testu badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wróciłem już do pracy w Urzędzie Gminy Świerklaniec - informuje Marek Cyl, wójt gminy Świerklaniec. - Jestem już po kilku ważnych rozmowach, m.inn. z p. Skarbnik, p. Sekretarz i p. Kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych. Rozmawialiśmy o tym, co się działo podczas mojej nieobecności w urzędzie i o przyszłości - dodaje. 

Jak informuje wójt obecny system pracy ostanie utrzymany - z wyłączeniem bezpośredniego kontaktu) w Urzędzie Gminy i podległych jednostkach. - Na razie do końca kwietnia, później w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej podejmę stosowne decyzje - informuje wójt. 

Wszystkie inwestycje zostaną wstrzymane 

Władze wspólnie zdecydowały, że rozpoczęcie realizacji wszystkich inwestycji i innych działań finansowanych z budżetu gminy zostanie wstrzymane.  - Do wszystkich inwestycji będziemy podchodzić indywidualnie, ustalając zasadność ich rozpoczęcia. Dla mnie i moich współpracowników priorytetem będą inwestycje już rozpoczęte, wieloletnie oraz inwestycje współfinansowane ze środków zewnętrznych np. UE, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii czy ze wsparciem z budżetu państwa. Decyzje w sprawie realizacji inwestycji oraz zadań z Funduszu Sołeckiego 2020 i Budżetu Partycypacyjnego 2020 będą podejmowane po konsultacjach z Radnymi i Sołtysami - wyjaśnia Marek Cyl. 

VI Dni Gminy Świerklaniec się nie odbędą. Inne imprezy także odwołane

- Po konsultacjach, podjąłem decyzję o odwołaniu najważniejszej gminnej imprezy kulturalnej planowanej w czerwcu tj. VI Dni Gminy Świerklaniec wraz z imprezami towarzyszącymi, które miały się odbyć w Nowym Chechle - wyjaśnia wójt. - Odsunięta w czasie lub zawieszona jest organizacja pozostałych imprez kulturalnych i sportowych, również tych gdzie gmina miała być partnerem lub współorganizatorem - dodaje.

Dlatego też odwołany zostanie Bieg Charytatywny Auchan w Parku w Świerklańcu, 105 lecie OSP w Nakle Śląskim, 100 lecie LKS Orzeł Nakło Śląskie. Nie odbędą się także wszystkie imprezy organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury np. koncerty z cyklu Cztery Pory Roku z Pałacem Kawalera czy tradycyjny koncert w weekend majowy w amfiteatrze w Parku w Świerklańcu. Jeżeli warunki pozwolą, zostaną one zorganizowane w terminie późniejszym. Nie podjęto jeszcze decyzji o później zaplanowanych imprezach: tradycyjnego już biegu „Piona Gwidona” planowanego na lipiec, „Gminnych Dożynek” planowanych na początek września i „Staropolskiego Hubertusa” planowanego na październik

fot. Świerklaniec Urząd Gminy 

Search