Informacje

Informacje

Wybrano nowego pełnomocnika ds. górnictwa węgla kamiennego. Jest nim Jonasz Drabek

Pełnomocnik

Rząd wybrał nowego pełnomocnika ds. górnictwa węgla kamiennego. Będzie nim Jonasz Drabek, który zastąpi Adama Gawędę, odwołanego z tego stanowiska pod koniec marca. 

Do 27 marca 2020 r. w Ministerstwie Aktywów Państwowych za sprawy górnictwa odpowiadał Adam Gawęda, który był sekretarzem stanu. Po odwołaniu Gawędy od półtora miesiąca to stanowisko było nieobsadzone, co tylko potęgowało problemy branży. Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin powołał 11 maja na pełnomocnika ds. górnictwa Jonasza Drabka. Nowy pełnomocnik od wielu lat zajmuje się sprawami przemysłu wydobywczego. Teraz ma pełnić funkcję pełnomocnika i jednocześnie kierować departamentem górnictwa w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

- Pracował w oddziałach robót przygotowawczych na wszystkich stanowiskach od stażysty do wyższego dozoru górniczego. Jest ratownikiem górniczym. W Ministerstwie Aktywów Państwowych realizuje zadania związane z restrukturyzacją i zarządzaniem sektorem górnictwa węgla kamiennego. Jest dyrektorem Departamentu Górnictwa. W ramach obowiązków sprawuje nadzór nad sektorem górniczym, spółkami górniczymi i instytutami branżowymi. Jest również odpowiedzialny za obszar regulacji i finansowania górnictwa. - czytamy w rządowym komunikacie.

fot. gov.pl

Search