header newses

Informacje

Informacje

Wymazobus jeździ po powiecie i zbiera próbki od osób w kwarantannie

Wymazobus

Na drogach można zobaczyć wymazobus - specjalną karetkę, która jeździ po powiecie i przewozi do Wojewódzkiej Stacji Sanitarnej w Katowicach próbki od osób, które mają kwarantannę. Nasz powiat jest prekursorem tego pomysłu w całym województwie. 

Od wczoraj po drogach jeździ wymazobus - karetka, która pobiera próbki od osób, przebywających na kwarantannie. Później zawozi je do Wojewódzkiej Stacji Satnitarnej w Katowicach. Powiat Tarnogórski jest prekursorem tego pomysłu w całym województwie śląskim. 

- Od jakiegoś czasu docierały do nas sygnały, że osoby przebywające w kwarantannie muszą czekać nawet kilka dni na testy – informuje starosta Krystyna Kosmala. -Zapotrzebowanie na takie badania rośnie z każdym dniem, dlatego podjęliśmy decyzję o wynajęciu karetki do pobierania próbek od mieszkańców powiatu przebywających w kwarantannie. Jestem przekonana, że znacząco skróci to czas oczekiwania na testy w powiecie tarnogórskim. Warto również zaznaczyć, że pierwszeństwo w testach mają pracownicy szpitali i służb walczących z koronawirusem – wyjaśnia starosta

fot. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach 

Search