Informacje

Informacje

Wymazobus nie będzie już pobierał próbek do testów

Wymazx

Wymazobus, jeżdżący po wszystkich drogach powiatu tarnogórskiego, kończy dzisiaj swoją pracę. Przez 3 miesiące ambulans wykonał ponad 1500 badań.

Służył nam dobrze przez ostatnie 3 miesiące. Mowa o wymazobusie, który codziennie jeździł drogami powiatu tarnogórskiego i pobierał próbki od osób, przebywających na kwarantannie. Pierwszy dzień pracy ambulansu czyli 5 kwietnia nie był łatwy. W całym powiecie 150 osób było objętych kwarantanną. 

- W trakcie pandemii liczba osób objętych kwarantanna dochodziła nawet do 400. Obecnie jest ich tylko ok. 50, a ich liczba systematycznie maleje. Sytuacja epidemiologiczna powoli zaczyna się stabilizować, w związku z czym zadania opieki sanitarnej wracają do jednostek do tego powołanych – wyjaśnia członek Zarządu Powiatu Stanisław Torbus. Opiekę nad osobami poddanymi kwarantannie w naszym powiecie nadal prowadzi bytomski sanepid.

Aby skutecznie walczyć z epidemią COVID-19 potrzebna była szybka diagnostyka – mówi starosta Krystyna Kosmala – Nasz wymazobus wspomagał Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu wykonując kilkadziesiąt dodatkowych badań w ciągu doby, co znacząco skróciło czas oczekiwania na testy w powiecie tarnogórskim. Bardzo dziękujemy firmie, która wykonywała badania dla naszych mieszkańców – dodaje.

Search