header newses

Informacje

Informacje

Zabytkowa Kopalnia Srebra zmieni właściciela? To propozycja marszałka województwa

Zabytkowa Kopalnia Srebra Zmieni Wlasciciela

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zwróciło się o pomoc do Marszałka Województwa Śląskiego. Co zaproponował Jakub Chełstowski?

Stowarzyszenie czy nowa instytucja?

Dwa tygodnie temu opiekunowie Zabytkowej Kopalni Srebra oraz Sztolni Czarnego Pstrąga rozpoczęli internetową zbiórkę na rzecz utrzymania historycznych obiektów. Konsekwencje ogłoszenia upadłości mogłyby być bardzo poważne dla Stowarzyszenia, a także dla naszych lokalnych atrakcji. 

Jeżeli branża turystyczna wkrótce się nie odrodzi, będziemy zmuszeni ogłosić upadłość, co może doprowadzić do utraty tytułu obiektu światowego dziedzictwa. By ocalić dorobek Miłośników jesteśmy zmuszeni prosić Was o pomoc. Pandemia z niespotykanym impetem uderzyła w branżę turystyczną. Zdajemy sobie sprawę, że tym razem nasza energia, wytrwałość i dobre zarządzanie nie wystarczą - oznajmili członkowie organizacji. 

Stowarzyszenie ogłosiło wczoraj, że od najbliższej soboty ma zamiar otworzyć obiekty UNESCO dla turystów. Jednocześnie zaznacza, iż finansowe wsparcie jest dalej bardzo potrzebne. Jak informuje Gazeta Wyborcza, o pomoc zwrócono się także do przedstawiciela Zarządu Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego. Marszałek zaproponował, żeby obiektami UNESCO zajęła się nowa instytucja kultury. W jej skład miałoby wchodzić oczywiście Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, a także samorząd województwa, powiat tarnogórski i miasto Tarnowskie Góry. Czy pomysł spotka się z aprobatą Zarządu Stowarzyszenia? Zobaczymy. Wirtualną zrzutkę można wspierać na portalu Patronite. Natomiast już jutro wybrać się możemy do kopalni i sztolni. Wszystkie potrzebne informacje, w tym na temat godzin otwarcia, biletów, czy dojazdy przedstawiamy TUTAJ

fot. Zabytkowa Kopalnia Srebra 

Search