header newses

Informacje

Informacje

Szkoły i placówki miejskie będą zamknięte

Będą zamknięte szkoły oraz placówki kulturalne i sportowe w Tarnowskich Górach. Właśnie zakończono spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które zostało zwołane w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa w naszym kraju i konferencją premiera Morawieckiego.

Będą zamknięte szkoły i przedszkola

Premier Morawiecki ogłosił dzisiaj decyzję o zamknięciu szkół, przedszkoli oraz żłobków do 15 marca oraz zawieszeniu zajęć dydaktyczno—wychowawczych od 12 marca.

- Koronawirus może stać się bardzo groźny, dlatego trzeba działać szybko i z wyprzedzeniem – mówił premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. - Jesteśmy jednak przekonani, że nasze działania są słuszne i podjęte we właściwym czasie – dodał.

W Tarnowskich Górach w czwartek i piątek w szkołach i przedszkolach będą zapewnione zajęcia opiekuńcze dla dzieci, których rodzice nie są w są w stanie się nimi zająć. Od poniedziałku 25 marca wszystkie placówki oświatowe będą zamknięte. To samo dotyczy żłobków.

W związku z zawieszeniem działalności placówek oświatowych, rodzice mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego - zwolnienie lekarskie nie jest wymagane, wystarczy złożenie oświadczenia u pracodawcy. Zasiłek będzie wypłacany z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Zostało również wprowadzone rozwiązanie zdalnej pracy, która umożliwi podjęcie rodzicom decyzji czy skorzystają z zasiłku opiekuńczego, czy ewentualnie ze zdalnej pracy. Z zasiłku mogą korzystać rodzice dzieci poniżej 8. roku życia i nie dłużej niż do dnia poprzedzającego ósme urodziny dziecka.

Zawieszone nie tylko szkoły

Jutro burmistrz Tarnowskich Gór podpisze zarządzenie, które zawiesi działalność miejskich instytucji.

– Cała akcja ma charakter profilaktyczny – lepiej przeciwdziałać niż leczyć – uspokajają Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza ds. gospodarczych i Jolanta Tuszyńska, zastępca burmistrza ds. społecznych dodając, że akcja profilakatyczna – zarówno w Tarnowskich Górach jaki całej Polsce – może zostać przedłużona.

Tarnogórskie Centrum Kultury będzie nieczynne

Dzisiaj Tarnogórskie Centrum Kultury opublikowało oświadczenie, w którym informuje, że działalność artystyczna Tarnogórskiego Centrum Kultury (przy ul. Jana III Sobieskiego 7 oraz TCK w: Lasowicach, Strzybnicy i Reptach Śląskich) zostaje zawieszona od jutra (12.03.2020). Co się z tym wiąże, tym samym odwołane zostają wszystkie wydarzenia i zajęcia zaplanowane od 12 do 25 marca 2020 r. - Na jesień przeniesiony zostaje również koncert zespołu „Stare Dobre Małżeństwo”, o dokładnym terminie poinformujemy wkrótce – czytamy w oświadczeniu

Muzeum w Tarnowskich Górach również zawiesza działalność

Swoją działalność z powodu koronawirusa zawiesza także Muzeum w Tarnowskich Górach. Wszystkie zaplanowane wydarzenia zostają zawieszone do 25 marca.

Nie będzie można pójść do Miejskiej Biblioteki

Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa nie będzie czynna także Miejska Biblioteka im. Bolesława Lubosza. Biblioteka Centralna oraz Filie będą zamknięte od 13 do 25 marca 2020 r. włącznie. Kary za niezwrócone w tym czasie zbiory nie będą naliczane.

Nieczynny także Pałac w Rybnej, Park Wodny i Hala Sportowa

Od piątku do 25 marca zawieszona zostanie działalność również Pałacu w Rybnej, oraz Parku Wodnego i Hali Sportowej. Swoją działalność zawiesza Zabytkowa Kopalnia Srebra – obiekt światowego dziedzictwa UNESCO Swoją działanośc zawiesza także Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach. Obiekty zarządzane przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej będą niedostępne dla zwiedzających. Działalność zawiesza więc Zabytkowa Kopalnia Srebra wraz ze Skansenem Maszyn Parowych oraz Sztolnia Czarnego Pstrąga. Niedostępne dla zwiedzających będą nie tylko podziemia, ale również wszystkie atrakcje zlokalizowane na powierzchni.

Zakaz organizacji imprez i spotkań

Do 25 marca wprowadzony zostaje również zakaz organizacji imprez, spotkań stowarzyszeń, związków i innych organizacji. Na obiektach sportowych są odwołane wszystkie zajęcia sportowe zarówno na obiektach zamkniętych i otwartych, w świetlicach czy innych placówkach wsparcia dziennego dla dzieci. Jak podaje Urząd Miasta w Tarnowskich Górach w przypadku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od piątku zawiesza się dzienny pobyt w Dziennym Domu Pomocy dla Osób Starszych i Samotnych, Środowisko Dom Samopomocy dla Osób Zaburzonych Psychicznie.

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search