header newses

Informacje

Informacje

Plantacja marihuany w Tarnowskich Górach. Właściciel konopi indyjskich zatrzymany

Previous Next

Tarnogórscy policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskiej. Nielegalną działalnością zajmował się właściciel garażu w Sowicach.

"Plantator" zatrzymany

W garażach składujemy całe sterty przeróżnych przedmiotów. Sami często nie pamiętamy, co kryje się w ich wnętrzach. Jednak takiego znaleziska w sowickim garażu nikt się chyba nie spodziewał...

Kryminalni z tarnogórskiej komendy ustalili, że w jednym z obiektów znajdujących się we wspomnianej dzielnicy prowadzona jest nielegalna uprawa konopi indyjskich. Jak się okazało, w pomieszczeniu znajdowało się aż 14 krzewów zakazanej rośliny. Ich 32-letni właściciel umiejscowił je w specjalnych namiotach. Plantacja wyposażona była także w sprzęt oświetleniowy i grzewczy. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezisko. Okazało się, że to nie jedyne "zapasy" podejrzanego.

W mieszkaniu mężczyzny znaleziono kilkadziesiąt foliowych woreczków, w których znajdowała się marihuana. Jak podają mundurowi, ilość narkotyku wystarczyłaby do przygotowania pond 400 działek dilerskich. Sprawca trafił oczywiście do policyjnej celi.

- Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów uprawy i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia. Wczoraj prokurator objął 32-latka policyjnym dozorem - informują przedstawiciele służb.

Tarnowskie Gory Marihuana SowiceTarnowskie Gory Marihuana Sowice

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach 

Search