Informacje

Informacje

Żłobki i przedszkola w Tarnowskich Górach nie będą otwarte 6 maja

Dzieci

Jak ogłosił w środę premier Mateusz Morawiecki, od 6 maja mają być otwarte żłobki i przedszkola. Tarnowskie Góry zapowiedziały, że nie otworzą żłobków i przedszkoli we wskazanym terminie.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wczoraj, że od 6 maja otwarte będą żłobki i przedszkola pod szczególnym "reżimem sanitarnym". Otwarte mogą być tylko instytucje, w których zapewniono realizację wytycznych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

- Mimo ogłoszonej wczoraj zgody rządu na uruchomienie z dniem 6 maja br. żłobków i przedszkoli, informuję, że tarnogórskie placówki nie wznowią w tym terminie funkcjonowania ze względu na duże zagrożenie zakażeniem koronawirusem. Urząd Miejski przeanalizował możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli w podanym terminie lecz jest on nierealny. Musimy rozpatrzyć zakup maseczek, rękawic, kombinezonów, termometrów, opracować niezbędne procedury - informuje Jolanta Tuszyńska, zastępca burmistrza miasta ds. społecznych.

Szczegółowa data wznowienia działalności miejskich żłobków i przedszkoli będzie podana przez tarnogórski magistrat wkrótce. - Podstawową wytyczną do podjęcia decyzji będzie aktualna sytuacja epidemiczna w kraju i w mieście. Podobną decyzję w powyższej kwestii podjęły także ościenne gminy - wyjaśnia Jolanta Tuszyńska. 

Search