Informacje

Informacje

Złodziejski duet zatrzymany. Ukradli samochód za 140 tysięcy

Previous Next

Śląscy policjanci zlokalizowali seryjnych złodziei samochodów. Zatrzymano ich w powiecie tarnogórskim.

Przyłapani w Radzionkowie

Jakiś czas temu w naszym mieście został skradziony Renault Koleos. Dla właściciela strata musiała być dość poważna, ponieważ tego typu pojazdy warte są około 140 tysięcy złotych. Funkcjonariuszom udało się odnaleźć zaginiony pojazd oraz jego złodziei. Okazali się oni mieszkańcami Gliwic. Mężczyźni w wieku 41 i 45 lat zajmowali się przestępczą działalnością już od dłuższego czasu. Mieli nawet swoją specjalizację - kradzież samochodów marek francuskich. 

Mundurowi ustalili, że zatrzymani byli w przeszłości karani za podobne działania. Jak widać, poprzednie kary nie przyniosły spodziewanego rezultatu. Mężczyźni nie porzucili dawnych nawyków, jednak Radzionków nie okazał się dla nich szczęśliwym miastem. To właśnie tam przyłapali ich współpracujący funkcjonariusze z Gliwic i Katowic. 

- Pojazd został przewieziony do Radzionkowa i pozostawiony na jednym z osiedli mieszkaniowych. 45-latek wpadł w ręce policjantów, gdy przy pomocy dorobionego wcześniej kluczyka otworzył auto i próbował nim odjechać. Drugi z mężczyzn został zatrzymany w pobliżu miejsca zaparkowania pojazdu, gdzie czekał na swojego kompana - relacjonują przedstawiciele służb. 

Złodzieje zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na czas trzech miesięcy. Za kradzieże z włamaniem grozi im nawet do dziesięciu lat więzienia. 

fot. Policja Śląska 

 

Search