header newses

Informacje

Informacje

Znalazł kartę bankową i płacił nią za zakupy. Grozi mu 5 lat więzienia

Karta

46-letni mężczyzna znalazł na ulicy kartę bankową. Używał jej jak swoją płacąc za zakupy. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

Dzielnicowi z komisariatu z Radzionkowa namierzyli i zatrzymali 46-letniego mieszkańca Bytomia, który znalazł na ulicy Artura w Radzionkowie telefon, prawo jazdy i gotówkę. Wśród dokumentów była też również karta płatnicza. Mężczyzna postanowił wykorzystać sytuację i zapłacić nią za swoje zakupy. 

Policja namierzyła złodzieja 

Namierzenie mężczyzny nie było wale trudne, ponieważ bytomianin był w okolicach sklepów, w których dokonywał wcześniej płatności. Dzięki informacjom, w których sklepach dokonano zakupów, ustalono wizerunek sprawcy. Okazało się, że 46-latek jest nietrzeźwy. Został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. W niedzielę usłyszał zarzuty, do których się przyznał i zobowiązał się do pokrycia wyrządzonej szkody. Bytomianin tłumaczył się, że rano znalazł telefon z kartą. Kartą płatniczą postanowił zapłacić za pierwsze zakupy. Gdy udało mu kupić dwa piwa, postanowił dalej wykorzystać kartę. Kolejne zakupy były na większą kwotę i łącznie z karty zeszło prawie 130 złotych. Gdy policjanci go zatrzymywali miał przy sobie kartę płatniczą a w domu telefon i prawo jazdy. Wszystkie przywłaszczone rzeczy wróciły do właściciela. Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

mat. Komenda Miejska Policji w Tarnowskich Górach 

Search